• شهید : احمد جعفری سوته
  • تعداد بازدید : 1590
  • نویسنده: مدیر ارشد

  • شهید احمد جعفری سوته
اطلاعات فردی
نام احمد
نام خانوادگی جعفری سوته
نام پدر ظل الله
نوع عضویت بسیجی
شغل معلم
وضعیت تاهل متاهل
اطلاعات تولد
تاریخ تولد 06 شهریور 1342
محل تولد روستای سوته شهرستان فریدونکنار
اطلاعات شهادت
واقعه یا عملیات منجر به شهادت کربلای 1
تاریخ شهادت 10 تیر 1365
محل شهادت مهران
وضعیت پیکر مطهر تشییع شد
نحوه شهادت جراحات وارده به بدن
محل مزار گلزار شهدای روستای سوته شهرستان فریدونکنار

شهید احمد جعفری در سال 1342 در خانواده مذهبی در دامان پدر و مادری متدین پا به عرصه وجود گذاشت شهید احمد بعد از دوران طفولیت به سن هفت‌سالگی راهی میدان علم و دانش و دو در عرصه علوم روز و معارف اسلامی با موفقیت هر چه تمام‌تر اخذ مدرک دیپلم غایب شد بعد از اخذ دیپلم وارد تربیت‌معلم بابل شد و با عشق و علاقه فراوان به کسب آموزش‌های لازم فرهنگی جهت تدریس و تعلیم فرزندان انقلاب با جدیت تمام دوران ده ساله آموزش تربیت معلم را پشت ضربه کاشته به عنوان معلم وارد آموزش و پرورش شد. ایشان بعد از شروع جنگ تحمیلی رژیم عراق بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی علی‌رغم مبارز خستگی‌ناپذیر چندساله از ابتدای سال 57 در جریان اوج گیری حرکت مردمی ملت ایران در راستای براندازی و سرنگونی حکومت شاهنشاهی محکم و ثابت قدم به مبارزه خویش ادامه داد. از بدو شروع جنگ تحمیلی از اولین بسیجیانی بود که به میدان مبارزه علیه استکبار جهانی حضور یافت تا دین خود را با امام و انقلاب ادا نماید. شهید احمد نیز در سال 63 همراه با برادر شهید غلامرضا  تصمیم به تشکیل خانواده گرفت که ثمره ازدواج او دو دختر به نام‌های راضیه و مرضیه می‌باشد که هر دو زمانی متولد شده‌اند  که خبر تولدشان را در جبهه او اطلاع داده بودند.بعد از شهادت برادر شهیدش غلامرضا پرچم و علمی نیمه افراشته او را بر دوش خویش گرفته و تصمیم می‌گیرد تا پیروزی اسلام بر کفر  و تا لحظه رسیدن به مقام رضوان الهی در جبهه بماند. ازاین‌رو بود که احمد بعد از 24 ماه به طور مستمر در جبهه جنگ به عنوان فرمانده دسته به همراه هم سنگر  شهیدش سیدمحمود حسینی در عملیات کربلای یک شرکت کرد و در تاریخ 10/4/65 به شهادت رسید.

در صورتی که از این شهید بزرگوار اطلاعاتی دارید که ثبت نشده است و یا متوجه اشتباهی در اطلاعات شده اید میتوانید از طریق فرم زیر ما را مطلع کنید. در صورت نیاز با شما تماس خواهیم گرفت.

ارسال مشخصات

لطفا در صورت تمایل پس از وارد کردن مشخصات، در ادامه اطلاعات تماس خود از قبیل ایمیل، شماره تلفن یا ... را وارد کنید تا در صورت نیاز بتوانیم با شما تماس بگیریم
    کم           زیاد

برچسب ها: شهید - احمد - جعفری - سوته - معرفی

پستهای مرتبط

وصیت نامه شهید احمد جعفری سوته

وصیت نامه شهید احمد جعفری سوته

بسم الله الرحمن الرحيم «انالله وانا الیه راجعون» آیه قرآن«یا ایہا النبی جاهد الکفار وا..