• شهید : ابراهیم اسدی
  • تعداد بازدید : 1495
  • نویسنده: مدیر ارشد

  • شهید ابراهیم اسدی
اطلاعات فردی
نام ابراهیم
نام خانوادگی اسدی
نام پدر اباذر
نوع عضویت بسیج
شغل محصل
وضعیت تاهل متاهل
اطلاعات تولد
تاریخ تولد 07 آذر 1345
محل تولد روستای بنه کنار شهرستان فریدونکنار
اطلاعات شهادت
واقعه یا عملیات منجر به شهادت والفجر 10
تاریخ شهادت 27 اسفند 1366
محل شهادت خرمال
وضعیت پیکر مطهر تشییع شد
نحوه شهادت اصابت تیر مستقیم و شیمیایی
محل مزار گلزار شهدای روستای بنه کنار شهرستان فریدونکنار

راوی : فهیمه اسدی سال 1365
شهید ابراهیم اسدی در خانواده مذهبی و متدین به دنیا آمد وقتی دیده به جهان گشود، پدر و مادر بزرگوارش آن را با آیات قرآن و تلاوت آن آشنا کردند او وقتی 7 سال داشت راهی مدرسه شد و گاهی اوقات در کار کشاورزی به کمک پدرش می رفت و در کار خانه به مادر عزیزش کمک می کرد او شب جمعه دوستان خود را دعوت میکرد و گرد هم دعای کمیل را تلاوت میکردند او شبها به خیابانها می رفت و بر روی دیوار مرگ بر شاه می نوشت مردم که داشتند کار ابراهیم است به پدرش خبر میدادند و پدرش هم او را دعوا میکرد.بعد از شروع جنگ پدر و مادرش شرایط ازدواج را برایش مهیا کردن تا او را از جبهه رفتن منصرف کنن.ایشان ازدواج کرده و به مدت یکسال زندگی ایشان با همسرش طول کشید که ثمره آن یک نوزاد بوده که در زمان شهادتشان 2 ماه بیشتر نداشت.ولی او آنقدر به جبهه علاقه داشت که با کمک برادر بزرگترش و با گرفتن کارت برادرش راهی جبهه شد در این راه موفق شد 3 برادر خود را نیز همراه کند. سرانجام در تاریخ 27/12/66 به شهادت رسید.

در صورتی که از این شهید بزرگوار اطلاعاتی دارید که ثبت نشده است و یا متوجه اشتباهی در اطلاعات شده اید میتوانید از طریق فرم زیر ما را مطلع کنید. در صورت نیاز با شما تماس خواهیم گرفت.

ارسال مشخصات

لطفا در صورت تمایل پس از وارد کردن مشخصات، در ادامه اطلاعات تماس خود از قبیل ایمیل، شماره تلفن یا ... را وارد کنید تا در صورت نیاز بتوانیم با شما تماس بگیریم
    کم           زیاد

برچسب ها: شهید - ابراهیم - اسدی - معرفی

پستهای مرتبط

وصیت نامه شهید ابراهیم اسدی

وصیت نامه شهید ابراهیم اسدی

هو الشاهد اعذو بالله السمیع العلیم من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعی..