• شهید : ابن یامین رمضان نژاد
  • تعداد بازدید : 451
  • نویسنده: حاج رضا

  • شهید بنیامین(ابن یامین) رمضان نژاد
اطلاعات فردی
نام ابن یامین
نام خانوادگی رمضان نژاد
نام پدر رجب
نوع عضویت رسمی
شغل پاسدار
وضعیت تاهل مجرد
اطلاعات تولد
تاریخ تولد 1349 مرداد 15
محل تولد فریدونکنار
اطلاعات شهادت
واقعه یا عملیات منجر به شهادت ثبت نشده
تاریخ شهادت 28 فروردین 67
محل شهادت فاو
وضعیت پیکر مطهر تشییع شد
نحوه شهادت اصابت ترکش به سر وصورت
محل مزار حسینیه معصوم زاده(ع)

شهید ابن یامین رمضان نژاد در تاریخ 15/05/1349 در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود.تحصیلات ایشان تا پایه اول راهنمایی ادامه داشت و بعد از آن بخاطر علاقه وافری که به جبهه داشتند ترک تحصیل کردند و از طریق جهاد راهی جبهه شدند. اولین حضور ایشان در جبهه در سن 13 سالگی بود که بعنوان راننده لودر فعالیت می کردند. وی با چندین مجروحیتی که داشت میدان را خالی نمی کرد و با گذشت چند روز از مرخصی به جبهه باز می گشت. وی حدود شش سال به جبهه رفت و آمد داشت که بعد از چند سال به عضویت سپاه در آمد و در سالهای آخر حضورش در جبهه سمت جانشین فرمانده را یدک می کشید. سرانجام در تاریخ 28/01/1367 در منطقه فاو با اصابت تیر به قلب شهد شهادت را نوشید و به دیدار حق شتافت. پیکر مطهر ایشان در گلزار شهدای معصوم زاده دفن شده است. 

در صورتی که از این شهید بزرگوار اطلاعاتی دارید که ثبت نشده است و یا متوجه اشتباهی در اطلاعات شده اید میتوانید از طریق فرم زیر ما را مطلع کنید. در صورت نیاز با شما تماس خواهیم گرفت.

ارسال مشخصات

لطفا در صورت تمایل پس از وارد کردن مشخصات، در ادامه اطلاعات تماس خود از قبیل ایمیل، شماره تلفن یا ... را وارد کنید تا در صورت نیاز بتوانیم با شما تماس بگیریم
    کم           زیاد

برچسب ها: شهید بنیامین(ابن یامین) رمضان نژاد