• شهید : سیدمهدی دشتبان
  • تعداد بازدید : 442
  • نویسنده: حاج رضا

  • شهید سیدمهدی دشتبان
اطلاعات فردی
نام سیدمهدی
نام خانوادگی دشتبان
نام پدر سیدرضا
نوع عضویت رسمی
شغل سپاه
وضعیت تاهل مجرد
اطلاعات تولد
تاریخ تولد 1345 فروردین 04
محل تولد فریدونکنار
اطلاعات شهادت
واقعه یا عملیات منجر به شهادت والفجر ده
تاریخ شهادت 1366 اسفند 26
محل شهادت خرمال
وضعیت پیکر مطهر تشییع شد
نحوه شهادت اصابت ترکش به ناحیه سر
محل مزار مسجد سجاد(ع)

شهید سید مهدی دشتبان در تاریخ 4/1/1345 در شب میلاد پر برکت حضرت مهدی (عج) دیده به جهان گشود از این رو پدرش نام مبارک حضرت را برای ایشان انتخاب کردند. ایشان در خانواده ای مذهبی بزرگ شد. پدر شهید عضو هیئت امناء مسجد و روحانی بودند. ایشان بیشتر وقت خود را در مسجد سپری میکرد و در نماز جماعت حضور فعال داشت. سید مهدی در تظاهرات قبل از انقلاب شرکت داشت و عضو سپاه و بسیج بود. هر سهمیه ای که به او تعلق میگرفت به نیازمندان و محتاجان میبخشید. به خانواده های شهدا سرکشی میکرد و در تشییع جنازه شهیدان شرکت داشت. ایشان تا کلاس هشتم درس را ادامه داد و برای  اولین بار در سن 15 سالگی به جبهه رفت و 3 بار در جبهه مجروح شد. شهید دشتبان در جهبه خط شکن بود و در سمت فرمانده گروهان فعالیت داشت. سرانجام در تاریخ 26/12/1366 در شهر حلبچه و در عملیات والفجر 10 با اصابت تیر به پیشانی شهد شهادت را نوشید. پیکر مطهر شهید دشتبان در مسجد امام سجاد (ع) مدفون است.

در صورتی که از این شهید بزرگوار اطلاعاتی دارید که ثبت نشده است و یا متوجه اشتباهی در اطلاعات شده اید میتوانید از طریق فرم زیر ما را مطلع کنید. در صورت نیاز با شما تماس خواهیم گرفت.

ارسال مشخصات

لطفا در صورت تمایل پس از وارد کردن مشخصات، در ادامه اطلاعات تماس خود از قبیل ایمیل، شماره تلفن یا ... را وارد کنید تا در صورت نیاز بتوانیم با شما تماس بگیریم
    کم           زیاد

برچسب ها: شهید سیدمهدی دشتبان

پستهای مرتبط

وصیت نامه شهید سیدمهدی دشتبان

وصیت نامه شهید سیدمهدی دشتبان

بسم رب الشهدا و الصدیقین شهداء دفاتر عالم بقاء هستند.(حضرت امام خمینی)با سلام و د..